Seçmeli Matematik Uygulamaları Dersi 2019-2020 Yıllık Planları

Ortaokul dersleri içerisinde 5, 6, 7, 8.sınıfların genelinde seçilen seçmeli derslerden bir tanesi de matematik uygulamaları dersi. Seçmeli matematik uygulamaları dersinde ders kitabı gelen okullar için ders kitaplarında bulundukları sınıf ve önceki sınıfta gördükleri bilgiyle ilgili gerçek yaşam durumlarına uygun problemler yer almakta. Öğrencilerin bireysel veya gurupla çözebilecekleri bu problemler öğrencilerde eleştirel düşünme ve problem çözme becerisini geliştirmekte.

Seçmeli Matematik Uygulamaları Dersi 2019-2020 Yıllık Planları

Seçmeli matematik uygulamaları dersi olan okullar için 2019-2020 eğitim öğretim yılına ait yıllık planları sitemizde paylaşıyoruz. Bu planlar daha önceki yıllarda dağıtılan problem içeriği ile uyumludur. Kitap içeriğinin değişmeyeceği öngörülerek hazırlanmıştır.

Öğretmenlerimiz seçmeli matematik dersinde matematik müfredatıyla uyumlu bir şekilde derslerini işlemek isterlerse de bu yönde hazırlanmış yıllık planlar kullanmaları gerekmektedir. Bu yıllık planları da aşağıya ekleyeceğiz. Tabi gelen talepler doğrultusunda.

Seçmeli matematik uygulamaları kitabı çoğu okula gidiyor ama bazı okullara gelmediği yönünde bildirimler gönderiliyor. Seçmeli matematik uygulamaları ders kitabı gelmeyen öğretmenlerimiz için matematik yıllık planlarında çok ufak değişiklikler yaparak yeniden şekillendirdiğimiz yıllık planları yayınlıyoruz.

5.SINIF 6.SINIF7.SINIF8.SINIF

Yararlı Buldunuz mu?

İşine ne kadar yaradı, değerlendir.

Ortalama Puan / 5. Toplam değerlendirme

Bizi sosyal medyada takip edin!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Author: Ortaokul Matematik

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre bir eserin telif hakkı eser sahibine aittir. Sitemizde yer dökümanların tamamı veya bir bölümü hak sahibinin izin alınmadan kullanılamaz, dağıtılamaz, kopyalanamaz, kaynak gösterilerek dahi yayımlanamaz. Web sayfalarımızı kullananlar telif hakkı konusunda yukarıda belirtilen tüm yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir