Liselere Giriş Sınavında Matematik Sorularını Boş Bırakma

Liselere Giriş Sınavında Matematik Sorularını Boş Bırakma

Bazı öğrenciler Liselere Giriş sınavında 20 matematik sorusuna hiç bakmadan tamamını boş bıraktıklarını ve bu haliyle birlikte fen lisesi olmasa birlikte sınavla öğrenci alan Anadolu Liselerine gidebilir miyiz tarzında soru sordukları öğretmenlerimiz tarafından ifade edilmektedir. Peki böyle durumlarda başarılı olma durumu nedir?

LGS’de testlerin katsayıları belli. En fazla puan 4 katsayı ile Türkçe, matematik ve fen soruları. Dil, din ve tarih sorularının katsayıları ise 1 . Sınav iki bölüm halinde yapılacak ve bölümler arasında 45 dakikalık bir mola var. Katsayılar dikkate alındığında Matematik sorularının önemi aslında oldukça ortadadır.

Farklı hesaplama araçlarından hesaplamalar yapalım şimdi de:

Matematik 0 net,
Fen:20 net
Türkçe 20 net
İnkılap:10 net
Yabancı Dil 10 net
Din K. 10 Net

LGS Puanı (MSP): 377,3422 (500 puan üzerinden)
Tahmini LGS Puanı 399.899

Yukarıdaki aralıkta gidip gelen puanlar görülmekte. Ama şuna da dikkat etmek gerekli ki diğer dersler full doğru olmalı. Bu haliyle bile puanlar 400 civarında olup tahmini yüzdelik dilim %10 ile %20 arasında değişecektir ve herhangi bir nitelikli lise gelme ihtimali oldukça zayıftır.

Yararlı Buldunuz mu?

İşine ne kadar yaradı, değerlendir.

Ortalama Puan / 5. Toplam değerlendirme

Bizi sosyal medyada takip edin!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Ortaokul Matematik

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre bir eserin telif hakkı eser sahibine aittir. Sitemizde yer dökümanların tamamı veya bir bölümü hak sahibinin izin alınmadan kullanılamaz, dağıtılamaz, kopyalanamaz, kaynak gösterilerek dahi yayımlanamaz. Web sayfalarımızı kullananlar telif hakkı konusunda yukarıda belirtilen tüm yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir