7.Sınıf Taktir Teşekkür Hesaplama

7.sınıf yıl sonu başarı puanını merak ediyor musun? Taktir teşekkür verilmesi için yıl sonu başarı notunun belli bir aralıkta olması gerekir. Sitemizden hem yıl sonu başarı notunu ölçebilir hem de taktir teşekkür hesabını online yapabilirsin. 7.Sınıf derslerden aldığınız notların ortalaması ile 7.sınıf taktir-teşekkür belgesi alıp almadığınızı kolay bir şekilde sorgulayabilirsiniz. 7.sınıf 1.dönem sonu veya 7.sınıf 2.dönem sonu taktir teşekkür hesaplama aracını kullanarak yıl sonu başarı notunuzu da öğrenebilirsiniz.

Dönem Sonu Ortalaması:
DERSLER SAAT DERS ORTALAMASI DERS AĞR.
TÜRKÇE
MATEMATİK
FEN BİLİMLERİ
SOSYAL BİLGİLER
YABANCI DİL
DİN KÜLTÜRÜ
GÖRSEL SANATLAR
MÜZİK
BEDEN EĞİTİMİ
TEKNOLOJİ VE TASARIM
Toplam Saat Toplam Ders Ağr.

7.sınıf karne yıl sonu puanı, 7.sınıf taktir hesaplama, 7.sınıf teşekkür hesaplama, 7.sınıf e-okul taktir-teşekkür alıyor muyum sorgulama…

Seçmeli Derslerin Etkisi

Her okulda okutulan seçmeli derslerin ismi ve haftalık saati aynı olmamaktadır. Bu yüzden DERS EKLE butonuna basarak seçmeli derslerinizi ekleyebilirsiniz. Burada seçmeli ders-1, seçmeli ders 2 şeklinde sisteme girecektir. Haftalık saatini kontrol ederek puanınızı girin ve hesaplamayı yapın. Hesaplama sonucu sarı bölgede gözükecektir.

Önemli not: 5, 6, 7.sınıflarda haftalık 35 saat ders olduğu için haftalık ders saati toplamı 35 olmak zorundadır. Eklemeyi unuttuğunuz ders varsa karne ortalamanızı yanlış hesaplayabilirsiniz.

7.sınıf taktir-teşekkür hesaplaması nasıl yapılır?

7.sınıfta görmüş olduğunuz derslerden yazılı ve ders etkinliklere katılım notu ortalamalarınız dersinizin karne ortalamasını oluşturur. Karne ortalamanızı biliyorsanız sitemizdeki hesaplama aracından kolay bir şekilde taktir-teşekkür sorgulama yapabilirsiniz. Her dersin notunun haftalık saati ile çarpımıyla ders ağırlığı hesaplanmaktadır. Ders ağırlıklarının haftalık ders saatine oranı da sizlerin başarı ortalamanızı göstermektedir.

7.Sınıf Taktir Teşekkür Hesaplama

7.Sınıf Taktir Teşekkür Hesaplamayı sitemizden hızlıca yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve ders ortalamalarınızı yazın. Seçmeli derslerinizi, saat bilgilerini ve not bilgilerinizi doldurduğunuzda alacağınız belge ve yılsonu başarı ortalamanız size görünecektir.

Author: Ortaokul Matematik

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre bir eserin telif hakkı eser sahibine aittir. Sitemizde yer dökümanların tamamı veya bir bölümü hak sahibinin izin alınmadan kullanılamaz, dağıtılamaz, kopyalanamaz, kaynak gösterilerek dahi yayımlanamaz. Web sayfalarımızı kullananlar telif hakkı konusunda yukarıda belirtilen tüm yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir