2019-2020 LGS Konuları ve Soru Dağılımları ve LGS Müfredatı

2019-2020 yılı LGS müfredatında değişiklik var mı, sorular nasıl olacak? 8.sınıf bütün konular mı geçerli? İşte 2019-2020 LGS Konuları ve Soru Dağılımları ve LGS Müfredatı konusunda en çok merak edilenler…

2019-2020 LGS Konuları

LGS konuları son açıklamaya göre sadece 8.sınıf kazanımlarından olsa da 8.sınıf kazanımlarında olmayan ama sorularda geçen bazı bilgilerin de öğrenciler tarafından bilinmesi istenmektedir. Örneğin % konusu özellikle tablo ve grafiklerde sık sık sorgulanmaktadır. Rasyonel sayılarla işlemler, rasyonel sayı ondalık karşılığı gibi temel seviye konular her zaman önemli olmuş ve öğrencilerin bilmesi gereken konular arasında yer almıştır.

Bu Dönemde LGS sorular nasıl olacak?

2018 LGS sınavı ilk sınavdı ve bir defa örnek sorular yayınlandı. Ardından sınav oldu. Sınavda zor sorular gündemdeydi. 2019 yılında uygulanacak sınav için MEB aylık olarak örnek soru yayınladı ve özellikle getirdiği yenilik ezbere bilgi yerine bilginin kullanılabilirliği ve günlük hayata aktarılması yönünde oldu. Daha önceki yıla göre nispeten kolay olsa da yine bilgiyi kullanabilen, problem çözme becerisine sahip analitik düşünceye sahip öğrencilerin yılı oldu. Soru tipi olarak 2019 yılı sorularıyla eş değer sorular devam ede gelen süreçte öğrencileri bekleyecek.

Yararlı Buldunuz mu?

İşine ne kadar yaradı, değerlendir.

Ortalama Puan / 5. Toplam değerlendirme

Bizi sosyal medyada takip edin!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Author: Ortaokul Matematik

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre bir eserin telif hakkı eser sahibine aittir. Sitemizde yer dökümanların tamamı veya bir bölümü hak sahibinin izin alınmadan kullanılamaz, dağıtılamaz, kopyalanamaz, kaynak gösterilerek dahi yayımlanamaz. Web sayfalarımızı kullananlar telif hakkı konusunda yukarıda belirtilen tüm yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir