2019-2020 DYK Matematik Kurs Planı

Matematik dersinden destekleme ve yetiştirme kursu açacak öğretmenlerimiz için dyk kurs planını sitemize ekliyoruz. Matematik dersi DYK (Destekleme ve yetiştirme kursu) kurs planlarını DYK takviminden sonra güncel bir halde aşağıdan indirebilirsiniz. 2019-2020 Eğitim öğretim yılı planları aşağıya eklenecektir.

Kurslarla ilgili bilinmesi gerekenler ve yapılan değişiklikler:

 • Her bir kurs programına devam edecek öğrenci/kursiyer sayısının 10’dan az, bir kursun sınıf mevcudunun ise 20’den fazla olmaması esastır.
 • Yıllık düzenlenecek kurslar; 5,6,7,8,9,10 ve 11 inci sınıflarda öğrenim gören öğrenciler için eylül, 12 nci sınıflarda öğrenim görecek öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olanlar için ise temmuz ayında başlayacak şekilde planlanır. Ancak ara tatillerde kurs yapılmaz. Olağanüstü durumlarda bu süreler millî eğitim müdürlüğünce değiştirilebilir. (2.dönem için ayrı bir başvuru alınmayacak)
 • Açılan bir kursa, kurs açıldıktan bir ay sonrasına kadar e-Kurs Modülü üzerinden öğrenci/kursiyer kaydı yapılabilir.
 • (1) Kurslara kayıt yaptıran öğrencilerin/kursiyerlerin devamları zorunludur. Kurslarda okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/5’ine devam etmeyen öğrencilerin devamsızlık sınırını aştığı dersten kurs kaydı silinir.
  (2) Öğrencilerin kurslara devam ve devamsızlıkları kurs merkezi müdürlüğünce yoklama defterine ve e-Kurs Modülüne işlenir. Sağlık raporuna dayalı hastalık, tabii afet, anne, baba ve kardeşlerden birinin ölümü gibi özürler sebebiyle oluşan devamsızlıklar bu kapsamda değerlendirilmez.
 • Kurslara devamları süresince kurs disiplinini ve işleyişini bozucu hâl ve hareketleri görülen öğrenci/kursiyerler hakkında, kayıtlı oldukları okulların/kurumların ilgili mevzuatına göre işlem yapılır. Gerektiğinde kursla ilişikleri kesilir.
 • Kurslarda açılan şube sayısının 5 ve üzerinde olması durumunda kurs merkezi müdürü tarafından nöbetçi öğretmen görevlendirilir.
 • Kurslara katılan öğrencilerin kazandıkları bilgi ve becerileri ölçmek amacıyla kurs merkezinde kurs saatleri içinde kurs açılan derslerden her ay değerlendirme yapılır. Bu değerlendirmeler mahallî olabileceği gibi Bakanlıkça merkezi olarak da yapılabilir. Değerlendirme sonuçları analiz edilerek eksikliği görülen konular tamamlanır. Ayrıca her dönem sonunda Türkçe, matematik, fen bilimleri ve yabancı dil derslerinden ÖDSGM tarafından izleme ve değerlendirme ortak sınavı yapılır.
 • Kurslar yıllık ve yaz dönemi olarak planlanır. Yıllık planlanan kursların eylül ayının son haftasında, yaz dönemi kurslarının ise temmuz ayının ilk haftasında başlatılması esastır. Yıllık açılan kurslar ders yılı sonuna kadar devam eder.

Kurs planlarını aşağıya ekleyeceğim. Matematik ve seçmeli matematik yıllık planlarını hazırladım ve siteye ekledim. Planlarda da belirtmeme rağmen bazı sitelerde planlarımın izinsiz olarak paylaşıldığını görüyorum. Bunu yapanlara kesinlikle hakkım helal değildir, emek hırsızlığıdır. Planlarda renk değişikliği yaparak, başlıklarda değişiklik yaparak planı orjinal yapmış olmazsınız. Planlar hazır durumda paylaşıma Eylül ayı sonunda açılacak.

kurs planlarını 2 saatlik, 3 saatlik, 4 saatlik ve 5 saatlik hazırlayarak sitemize ekleyeceğiz. Sitemize eklenen evraklar kendi hazırlamış olduğumuz dökümanlar olup farklı sitelerde paylaşılması kesinlikle yasaktır.

Dökümanlarla birlikte; çalışma sayfası, denemeler ve diğer duyuruları face adresimizden takip edebilirsiniz. 2019-2020 DYK Matematik Kurs Planı sınıf bazında DYK takvimi açıklandıktan sonra eklenecektir.

Yararlı Buldunuz mu?

İşine ne kadar yaradı, değerlendir.

Ortalama Puan / 5. Toplam değerlendirme

Bizi sosyal medyada takip edin!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Author: Ortaokul Matematik

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre bir eserin telif hakkı eser sahibine aittir. Sitemizde yer dökümanların tamamı veya bir bölümü hak sahibinin izin alınmadan kullanılamaz, dağıtılamaz, kopyalanamaz, kaynak gösterilerek dahi yayımlanamaz. Web sayfalarımızı kullananlar telif hakkı konusunda yukarıda belirtilen tüm yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.

3 thoughts on “2019-2020 DYK Matematik Kurs Planı

 1. Merhabalar, öncelikle ellerinize sağlık. Her ay için kazanım değerlendirme sınavı yazmışsınız. Her ay sınav yapmamız bir zorunluluk mu? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

 2. Mustafa Akkaya hocam,
  2019-2020 kılavuzunda
  (tam hali: https://odsgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2019_09/06171653_2019-2020_DYK_KILAVUZU.pdf)
  Madde 3.12. Kurslara katılan öğrencilerin kazandıkları bilgi ve becerileri ölçmek amacıyla kurs merkezinde kurs saatleri içinde kurs açılan derslerden her ay değerlendirme yapılır. Bu değerlendirmeler mahallî olabileceği gibi Bakanlıkça merkezi olarak da yapılabilir. Değerlendirme sonuçları analiz edilerek eksikliği görülen konular tamamlanır. Ayrıca her dönem sonunda Türkçe, matematik, fen bilimleri ve yabancı dil derslerinden ÖDSGM tarafından izleme ve değerlendirme ortak sınavı yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir